Wzmocniliśmy ciało i ducha ćwicząc taekwondo!


24 listopada 2023 r.

Warsztaty z taekwondo to kolejne ciekawe doświadczenie zdobyte w Family Spot w Andrespolu.

Taekwondo to koreańska sztuka walki trenowana w celach obronnych bazująca na wymachach rąk i nóg Systematycznie uprawiana daje niesamowitą zwinność, wzmacnia mięśnie całego ciała, refleks i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
Na warsztatach poprowadzonych po mistrzowsku przez dwóch wspaniałych zawodników taekwondo, srebrnych medalistów w Mistrzostwach Polski, Daniela i Filipa Jakubczyków  poznaliśmy zasady obowiązujące podczas walki oraz podstawowe pozycje. Po dokładnej
i wymagającej rozgrzewce ćwiczyliśmy wymachy rąk i nóg oraz solidne rozciąganie.
Nie było łatwo, ale daliśmy z siebie wszystko. Wykonując ćwiczenia mieliśmy okazję przekonać się jak trudny to i wymagający sport i ile wysiłku trzeba włożyć, żeby uzyskać sprawność chociażby początkującego zawodnika.

W drugiej części wieczoru, jako uzupełnienie i forma rozciągania po wymagających ćwiczeniach Taekwondo, mieliśmy możliwość spróbować ćwiczeń Tai Chi.
Andrespolska grupa Tai Chi, pod przewodnictwem swojego trenera, pana Wojciecha, zaprezentowała nam piękne, płynne ruchy rąk i całego ciała, przenoszenie ciężaru i rozciąganie, dające efekty wzmocnienia i zrelaksowania.

Tego wieczoru gościliśmy też przyjaciół z łódzkiego koła ZDR Trzy Plus  Wiktorię i Jakuba Skalmierskich. Brali z nami udział w warsztatach Taekwondo a dodatkowo Wiktoria zadbała o kobiety i zrobiła nam piękne makijaże.
Serdecznie dziękujemy naszym prowadzącym i pomysłodawczyni tego wspaniałego, pełnego atrakcji wieczoru Izabela Jakubczyk.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter